Socialinis darbas su senyvo amžiaus asmenimis yra svarbus ir reikalingas procesas

432318231 721334836813235 2342637129241914932 n

Senatvė – tai gyvenimo etapas, kuriame susitelkia gyvenimo patirtis ir išmintis. Nepaisant visų pokyčių, senatvė taip pat gali būti laikotarpis, kai žmogus vertina gyvenimo prasmę ir atranda ramybę. Tai galimybė dalintis gyvenimo istorija su kitais, skleisti gyvenimo pamokas bei mėgautis pasiektų tikslų vaisiais. Tačiau senatvė taip pat gali kelti daugybę iššūkių, tokių kaip sveikatos problemos, vienišumas, prarasta nepriklausomybė, reikalaujanti prisitaikymo ir paramos.
Todėl socialinis darbas su senyvo amžiaus asmenimis yra svarbus ir reikalingas procesas, skirtas gerinti vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybę. Tai darbas, kuris skatina aktyviai klausytis ir suprasti kitą žmogų, jį užjausti ir leisti pasidalinti emocijomis. Socialiniai darbuotojai senyvo amžiaus klientams dažnai teikia emocinę paramą, kuri yra svarbi ir padedanti žmogui išgyventi savo jausmus, pokyčius bei lengviau priimti iššūkius . Emocinė parama – žmogaus supratimas, paguoda ir įkvėpimas – padeda stiprinti psichologinį atsparumą ir bendrą gyvenimo kokybę.
Socialiniams darbuotojams labai svarbu užkirsti kelią socialiniam atskirties jausmui. Todėl visada skatinamas bendravimas, vertinami poreikiai bei siūlomos individualius poreikius atliepiančios paslaugos. Ypatingas dėmesys sutelkiamas į bendravimo svarbą senyvo amžiaus asmenų gyvenime todėl, kad bendravimas yra esminis jų emocinės gerovės komponentas, padedantis išsaugoti socialinius ryšius, sumažinti socialinės izoliacijos jausmą ir palaikyti psichinę sveikatą. Bendravimas – tai galimybė dalintis patirtimi, jausti priklausymą, tai skatinimas gyventi aktyviai. Bendravimas – tai galimybė išvengti izoliacijos jausmo, kuris gali sustiprinti sunkumus.
Socialiniame darbe su senyvo amžiaus asmenimis labai svaru būti jautriam senyvo amžiaus asmenų poreikiams, suprasti jų gyvenimo istoriją ir skatinti jų autonomiją bei dalyvavimą bendruomenėje.