Projektinė veikla

Projektas Nr. LLI-490

Pagyvenusių žmonių socialinė įtrauktis Latvijos ir Lietuvos pasienio regione, gerinant fizinės ir socialinės veiklos prieinamumą

Projekto tikslas – gerinti senjorų fizinės ir emocinės sveikatos lygį ir kokybę teikiant nemokamas paslaugas, kurios pagerins jų kasdienio gyvenimo kokybę, taip pat didinant supratimą apie vyresnio amžiaus žmonių fizinio aktyvumo svarbą kasdieniame gyvenime. Sukūrus vyresnio amžiaus žmonėms galimybę užsiimti fizine veikla, pagerės jų kasdienio gyvenimo kokybė ir pagerės fizinė bei psichinė būklė.

Projekto veiklos: Projektas apims teorinius mokymus, bendradarbiavimo tinklų kūrimą, keitimąsi patirtimi, taip pat pagrindinius fizinius užsiėmimus, kvėpavimo užsiėmimus, kineziterapiją senyvo amžiaus žmonėms, kad būtų užtikrinta jų emocinė sveikata. Projekto metu taip pat bus vykdomas individualus senjorų fizinis patikrinimas, siekiant įvertinti jų fizinę būklę ir rasti tinkamiausią fiziniam aktyvumui sprendimą. Neringoje taip pat bus perkama specializuota transporto priemonė, kaip pagrindinė transporto priemonė neįgaliems senjorams, teikiant svarbiausias socialines paslaugas neįgaliems senjorams, o Liepojoje prie socialinio pagyvenusių žmonių namo bus pastatyta lauko fizinio aktyvumo zona.

Planuotini rezultatai:  Bendradarbiavimas projekto metu prisidės prie abipusio mokymosi, problemos bus nagrinėjamos pažvelgiant iš kito partnerio pusės,  bus dalinamasi idėjomis, kaip pagerinti pagyvenusių žmonių gyvenimo kokybę. Tarpvalstybinio bendradarbiavimo pagrindinė nauda – galimybė mokytis vieniems iš kitų, kartu išsiaiškinti pagyvenusių žmonių poreikius ir kartu ieškoti sprendimų, teikti panašias paslaugas bei paramą pažeidžiamoms grupėms. Projekto veiklos sustiprins organizacijų bendradarbiavimą – įvairi praktika suteikia platesnes galimybes rasti tinkamiausius sprendimus.

Projekto vertė –    250.070,23 Eur
ERPF finansavimas 98 878,79 Eur
Projekto pradžia ir pabaiga:  2020.09.01-2022.08.31

Projektą iš dalies finansavo

2014 – 2020 M. Interreg V–A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa www.latlit.eu

Informacija apie projektą skelbiama www.neringosspc.lt

Už šio dokumento turinį atsako Biudžetinė įstaiga Neringos socialinių paslaugų centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Vadovaujantis partneris: Biudžetinė įstaiga Neringos socialinių paslaugų centras

Partneriai: Liepojos miesto savivaldybės administracija

logo