Bendrosios prevencijos veiklos Neringos senjorams

85254213 2510236322563330 6182819178819354624 o

Praėjusią savaitę Neringos bendruomenės pareigūnas Nerijus Stankus įgyvendino bendrosios prevencijos veiklas Neringos senjorams. Jis informavo kodėl reikia dėvėti atšvaitus ir kaip saugotis nuo sukčių.
Tamsoje, esant blogam matomumui, neapšviestu keliu einančius žmones vairuotojai dažniausiai pastebi tik transporto priemonei visai prie jų priartėjus. Tai pavojinga situacija – pėsčiasis gali būti ne tik kliudytas, sužeistas, jis gali patirti ir mirtinas traumas. Dar pavojingesnė situacija, kai transporto priemonės kelyje prasilenkia: vairuotojai, trumpam apakinti žibintų šviesų, gali nepastebėti priekyje esančių kliūčių, taip pat einančių pėsčiųjų ar važiuojančių dviračiu ir juos kliudyti.
Su atšvaitu (žibintu) einantį ar dviračiu važiuojantį žmogų, vairuotojas gali pastebėti iš maždaug penkis kartus didesnio atstumo nei be atšvaito. To pakanka, kad vairuotojas sulėtintų važiavimo greitį, saugiai prasilenktų su pėsčiuoju (dviračio vairuotoju, vadeliotoju), esant būtinumui – sustotų.
Pareigūnas informavo senjorus ir kaip apsisaugoti nuo sukčiavimo, smurtinių nusikaltimų ir kišenvagių. Jis pabrėžė, kad ši informacija gali būti naudinga mūsų kurorto gyventojams, neprarandant budrumo ar tiesiog atnaujinant savo žinias.
Dėkojame Neringos bendruomenės pareigūnui Nerijui Stankui už suteiktą naudingą informaciją ir šiltą bendravimą su vietos gyventojais.