Vaikų globos savaitės metu Nidą papuoš balti angelo sparnai

Sparnu foto

Taip birželio 25-29 dienomis minima Vaikų globos savaitė, kurią organizuoja globos centrus vienijantis tinklas „Vaikai yra vaikai” kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Nidoje angelo sparnus rasite šalia Neringos socialinių paslaugų centro, adresu Taikos g. 11-2, Neringoje.

Šių metų Vaikų globos savaitės simbolis – sparnai, simbolizuojantys ne tik galimybę skristi, bet ir galimybę žmogui augti kaip asmenybei. Šių metų šūkiu „Pasimatuok sparnus” siekiama atkreipti dėmesį, kad nė vienas  vaikas nėra per didelis šeimai ir meilei bei niekada vaikui nėra vėlu augti šeimoje. Žmonės kviečiami „pasimatuoti sparnus” ir pagalvoti apie globą, kuri gali paversti gyvenimą prasmingesniu, o tuo pat metu „užauginti sparnus” vaikams, netekusiems tėvų globos.

„Šiemet Vaikų globos savaitę minime su optimistine sparnų simbolika. Džiaugiamės, kad prie idėjos įgyvendinimo prisijungė Neringos gimnazijos, globos centro darbuotojai, o sukurtas rezultatas atkreipė miestiečių ir kurorto svečių dėmesį. Vakar neringiškiai ir miesto svečiai galėjo užsukti į Neringos socialinių paslaugų centrą, kur angelo sparnais papuoštoje erdvėje laukė įvairūs žaidimai su animatoriais, didieji muilo burbulai, vaikai galėjo pasimėgauti cukraus vata” – teigė Neringos globos centro vadovė Rasa Baltrušaitienė.

Nors globos institucijose gyvenančių vaikų skaičius mažėja, tačiau šiuo metu globėjų vis dar laukia įvairaus amžiaus vaikai, daugiausiai – vyresnių nei 10 m. amžiaus.

Simboliniai sparnai globoti kvies visose savivaldybėse

Sparnų simbolika Vaikų globos savaitės metu bus pastebima Lietuvos savivaldybėse – miestų aikštėse, kitose viešose erdvėse. Tai galimybė priminti visuomenei apie globą, paneigti sklandančius mitus, paskatinti bei pakviesti svarstančius pasimatuoti globos sparnus.

„Nors požiūris į globą palyginus dabartį ir prieš 10 metų kardinaliai pasikeitė, deja, globėjų vis dar trūksta. Dabar sunku surasti šeimą Lietuvoje, kurios artimoje ar tolimoje aplinkoje, bent kažkas minimaliai nebūtų susijęs su globa. Visuomenė tampa atviresnė, globos tema nebėra tabu, auga svarstančių apie globą skaičius. Dažnai jie jau būna pasiruošę atverti širdį ir namų duris vaikams, tik tereikia gero pavyzdžio, palaikančio žodžio. Neabejoju, kad globa gali suteikti sparnus tiek globėjams augti ir subręsti kaip asmenybėms, tiek tėvų globos netekusiems vaikams įgauti pasitikėjimo, drąsos ir meilės gyvenimo kelyje”, – sako globos ekspertė Rugilė Ladauskienė, „Vaikai yra vaikai” vadovė.

Gegužės pabaigos duomenimis, Lietuvoje 3392 globėjų šeimose gyveno 5024 vaikai, netekę tėvų globos. Tačiau 1181 vaikas augo globos institucijose. Kasdien Lietuvoje 6 vaikams reikalingi budintys globotojai ar globėjai.