Smurtas artimoje aplinkoje – vis dar viena opiausių problemų Lietuvoje.

sumrtas artimoje aplinkoje

⛔️ Smurtas artimoje aplinkoje – vis dar viena opiausių problemų Lietuvoje. Nuo jo nukenčia įvairaus amžiaus, lyties ir socialinės aplinkos žmonės. Kas penktas žmogus patiria smurtą artimoje aplinkoje, beveik trečdalis jų – moterys, taip pat vaikai, vyresnio amžiaus žmonės.
Kovai su smurtu pasitelkta nauja prevencinė priemonė – apsaugos nuo smurto orderis. Pagalbą smurto pavojų patiriančioms aukoms teikia akredituoti specializuotos kompleksinės pagalbos centrai.
Susipažinkite, kaip veiks smurto orderis ir kokios pagalbos sulauks smurtą artimoje aplinkoje patiriantys ar jį patyrę žmonės.
Kai pagalbos reikia čia ir dabar – kreiptis į policiją numeriu 112. Jei smurto artimoje aplinkoje pavojų keliantis asmuo yra šalia ir nėra galimybės kalbėti telefonu, galima numeriu 112 išsiųsti SMS žinutę. Žinutė turėtų būti rašoma be lietuviškų raidžių, joje reikia nurodyti savo vardą ir pavardę, tikslų vietos adresą (savivaldybė, seniūnija, miestas ar kaimas, gatvės pavadinimas, namo ir buto numeris) ir kas atsitiko. Jei informacija bus neišsami, Bendrojo pagalbos centro pareigūnai turės ją tikslinti, tęsti susirašinėjimą ir reagavimas į pagalbos prašymą gali užtrukti. Todėl smurto artimoje aplinkoje pavojų patiriantiems asmenims ar smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims rekomenduojama iš anksto susikurti SMS pranešimo šabloną su galimu pagalbos prašymo turiniu.
Daugiau informacijos