Pasikalbėjimai apie paauglystę

Paauglystė – daugeliui, tai vienas iš sudėtingiausių žmogaus raidos tarpsnių. Šiuo laikotarpiu vyksta labai svarbūs fiziologiniai, psichologiniai ir socialiniai pokyčiai. Paauglio patiriamos ir reiškiamos stiprios emocijos, nepriklausomybės ir tapatumo paieškos dažnai kelia iššūkių, tiek patiems paaugliams, tiek jais besirūpinantiems suaugusiesiems. Kaip išbūti ir susitvarkyti su paauglystės iššūkiais buvo nagrinėjama Neringos socialinių paslaugų centro organizuojamuose susitikimuose tėvams „Pasikalbėjimai apie paauglystę“.
Susitikimų metu kartu su paauglių tėvais buvo nagrinėjami tiek teoriniai aspektai, leidžiantys geriau suprasti paauglystę ir savo paauglį, tiek konkretūs praktiniai žingsniai. Buvo kalbama tokiomis temomis kaip paauglio savivertės ir pasitikėjimo savimi stiprinimas, psichologinio atsparumo ir tvirtabūdiškumo ugdymas, sveiko santykio su savo kūnu skatinimas, asmeninės atsakomybės ugdymas, ryšio su paaugliu kūrimas ir palaikymas, emocijų supratimas ir jų reguliacija, konfliktų sprendimo galimybės ir strategijos, paauglio mokymosi motyvacija ir iššūkiai, psichoaktyvių medžiagų vartojimas, probleminis interneto naudojimas.
Neringos socialinių paslaugų centras planuoja panašaus pobūdžio susitikimus ir kitais metais, tad kviečiame sekti naujienas Neringos socialinių paslaugų centro ir Vaikai yra vaikai.Neringa Facebook paskyrose.