APIE NERINGOS TREČIOJO AMŽIAUS UNIVERSITETĄ

155126299 2815086365411656 7157908135495728033 o

Senjorams puiki galimybė realizuoti savo aktyvesnio gyvenimo siekius yra Trečiojo amžiaus universitetas (TAU). TAU yra ta vieta, kur pagyvenęs žmogus atgauna savo „aš“, suranda įdomų užsiėmimą, tobulėja, mokosi, įsigyja naujų draugų. Visi šie elementai gerina žmonių gyvenimo kokybę, atstato viltį, kad esame reikalingi vieni kitiems ir bendruomenei.
Trečiojo amžiaus universiteto sumanytojas ir steigėjas prancūzas profesorius Pierre Vellas dar 1973 metais Tulūzos (Prancūzija) universiteto Socialinių mokslų fakultete subūrė grupę klausytojų, taip pradėdamas naują veiklą pasaulyje…

Lietuvoje pirmąjį Trečiojo amžiaus universitetą (TAU) Vilniuje įkūrė 1995 m. birželio 2 d. gydytojas, gerontologas, medicinos mokslų daktaras 1990 metų Nepriklausomybės Akto signataras Medardas Čobotas ir tapo jo Rektoriumi. M. Čoboto idėją entuziastingai parėmė ir kitos savivaldybės. Todėl 2015-ais sparčiai daugėjant Trečiojo amžiaus universitetų skaičiui Lietuvoje, iškilo idėja juos visus apjungti ir įsteigti Nacionalinę Trečiojo amžiaus universitetų asociaciją. Glaudžiai bendradarbiaudami, visi 48 TAU kasmet renkasi veiklos aptarimui ir organizuoja bendras konferencijas. Nacionalinės Trečiojo amžiaus universitetų asociacijos nariu nuo 2015 metų yra ir Neringos Trečiojo amžiaus universitetas.
Neringos TAU įsteigtas 2013 m. sausio 16 d. ir vykdo įvairiapusę švietimo ir mokymo veiklą. Šią veiklą organizuoja ir koordinuoja Neringos socialinių paslaugų centras. Klausytojais gali būti Neringos savivaldybės gyventojai nuo 50 metų, neribojant jų išsilavinimo, kurie savo noru sutinka dalyvauti Neringos TAU veikloje. Asmenims su negalia amžius neribojamas. Mokslo metų trukmė – dveji metai. Naujus 2019–2021 m. mokslo metus pradėjome savo gretose turėdami 79 studentus ir jau planuojame vasarą IV laidos diplomų teikimo šventę. TAU veikla neapsiriboja vien tik paskaitomis ar praktiniais užsiėmimais. Du kartus per metus organizuojame keliones, vykstame į teatrą ar baseiną. Šios veiklos sulaukia didžiausio mūsų senjorų dėmesio, yra laukiamos ir be galo mėgstamos. Pradėdami mokslo metus, kartu su TAU taryba sudarome metinius planus, vykdome klausytojų apklausas.
Neringos socialinių paslaugų centras į TAU kviečia visus, kurie aktyvūs, nori veiklos, kurie jaučiasi vieniši, visų pamiršti, kurie dėl įvairių valstybės istorinių peripetijų neturėjo galimybių siekti mokslų arba gilinti žinias tose srityse, kuriose norėjo. Kviečiami ir tie, kurie visą gyvenimą kaupė tam tikrų sričių žinias, o dabar norėtų savo patirtimi ir žinojimu pasidalinti su kitais. TAU veiklos programose visi ras savo vietą, neatsižvelgiant nei į gyvenamąją vietą, nei į išsilavinimą.
Neringos TAU, kaip ir kiti šalies TAU, per karantiną sustabdė savo švietėjišką veiklą ir savitarpio ryšius palaiko telefonu ar elektroninėmis priemonėmis. Tačiau griežti suvaržymai priverčia Neringos socialinių paslaugų centro darbuotojus ir TAU kuratorius ieškoti kitų būdų bendrauti ir toliau skatinti mokytis, netiesiogiai dalyvauti TAU veikloje. Jau antrąkart šiais metais parašėme laišką ir kartu su paruoštomis užduotimis išdalijome TAU klausytojams. Savo laiškais siekiame neprarasti ryšio su TAU klausytojais, skatiname juos judėti, sportuoti, spręsti kryžiažodžius, piešti ar užsiimti kita širdžiai miela veikla. Paskatinimui ir norui varžytis, apdovanojome pirmąjį senjorą, į Centrą pristačiusį atliktas visas užduotis. Mūsų prašymas parašyti laišką ranka taip pat sulaukė dėmesio – gavome visą pluoštą laiškų, dvelkiančių nostalgija jaunystės laikams, kai visi laiškai būdavo rašomi ranka. Beveik kiekviename laiške jaučiama blogėjanti psichologinė TAU klausytojų būklė ir sunkiai ištveriama vienatvė be šeimos, draugų ar bendraminčių. Karantino išvarginti senjorai laukia nesulaukia, kada galės vėl susitikti, pabendrauti, sužinoti, pakeliauti…
Jei susidomėjote ar norėtumėte daugiau informacijos apie Neringos trečiojo amžiaus universitetą, prašome kreiptis telefonu: Tel.:+37061444669, el. paštu [email protected]