Pasaulinė draugų diena

47106542 2196026633984302 2085032164931403776 n

Lapkričio 30-ąją pasaulis mini draugų dieną. Simboliška, kad būtent šią dieną Neringos socialinių paslaugų centro darbuotojai, kartu su gydytoja- psichoterapeute Gražina Sidoroviene, mokėsi įveikti stresą, profesinį „sudegimą“.
„Sudegimo“ sąvoką 1974 metais sukūrė JAV dirbantis vokiečių kilmės psichoanalitikas Herbertas J. Freudenbergeris, norėdamas apibūdinti socialinėje sferoje dirbančių žmonių fizinį ir psichinį išsekimą. Šiuo metu „sudegimo“ sindromas dar vadinamas chroniško nuovargio sindromu. Šis sindromas atsiranda ne per vieną dieną, o ilgainiui. Jis sukelia pavojų susirgti depresija, todėl naudinga žinoti jo požymius bei profilaktikos galimybes.
Darbų gausa, saulės nebuvimas, trumpesnė diena, ilgesni vakarai atsiliepia mūsų darbuotojų elgesyje, darbuose, netgi tarpusavio santykiuose. Kaip dvasinių problemų ir negalavimų pasekmė atsiranda fiziniai negalavimai -miego sutrikimai, galvos ir nugaros skausmai, dažni peršalimai, skrandžio ir žarnyno veiklos sutrikimai. Matydama šiuos požymius savo kolektyvo veiduose, privalau nieko nelaukdama imtis priemonių darbuotojų „gydymui“.
Todėl, atsižvelgdama į praėjusiais metais psichologo suteiktą naudą darbuotojams, šiemet taip pat pasikvietėme atvykti psichologę į svečius. Buvo naudinga bendrai aptarti skaudulius, ieškoti išeičių iš bręstančių konfliktinių situacijų, išklausyti nešališkos svečio nuomonės bei įžvalgų. O didžiausią naudą darbuotojai gavo iš individualių susitikimų su psichoterapeute Gražina, kuomet buvo galima pakalbėti apie asmeninius skaudulius, paprašyti patarimo.
Nuoširdus ačiū M. Čiuželio labdaros ir paramos fondui, psichoterapeutei Gražinai Sidorovienei, už nuostabius „vaistus“ Neringos socialinio paslaugų centro kolektyvui. Jūsų dėka gyvenimas vėl nušvito visomis vaivorykštės spalvomis, atsirado jėgų ir motyvacijos dirbti toliau ir padėti kitiems.